Basia Trzetrzelewska

Informacje o koncercie

22-01-2023, 19:00

BASIA (pełne nazwisko: Barbara Trzetrzelewska) to bez wątpienia jedna z najsłynniejszych polskich wokalistek, jedna z niewielu które odniosły wielki międzynarodowy sukces. W latach 80. podbiła listy przebojów piosenkami "Half a Minute" i "Get Out of Your Lazy Bed". Publiczność na całym świecie doceniła jej unikatowy głos w połączeniu z ciepłymi latynoskimi melodiami i jazzem.

Debiutowała w 1969 w lokalnej amatorskiej rockowej kapeli Astry, z którą wystąpiła na Festiwalu Awangardy Beatowej w Kaliszu. W latach 1972-1974 była członkinią najpopularniejszej żeńskiej grupy wokalnej w Polsce - Alibabki, a w 1977 śpiewała z debiutującą wówczas grupą rockową Perfect. W 1979 roku zamieszkała w Stanach Zjednoczonych, a dwa lata później przeprowadziła się do Wielkiej Brytanii. Pierwszy wielki sukces odniosła z grupą Matt Bianco (album "Whose Side Are You On", który ukazał się w 1984 roku podbił całą Europę, sprzedając się w nakładzie ponad 1,5 mln egzemplarzy. W 1987 roku ukazał się jej pierwszy autorski album "Time and Tide". Najpierw Basia podbiła - największy na świecie - rynek amerykański. Jej pierwszy album rozszedł się tam w nakładzie ponad miliona egzemplarzy, przynosząc nawet popowy hit Top 30 na liście Billboard Hot 100 (był to tytułowy "Time and Tide"). Na całym świecie rozeszło się blisko 2 mln egz. Druga płyta "London Warsaw New York" powtórzyła ten wyczyn w roku 1990. Ten album także sprzedano w nakładzie blisko 2 mln kopii na świecie, z czego ponad 1 mln w Stanach Zjednoczonych. Oba albumy trafiły na sam szczyt zestawienia Top Contemporary Jazz Albums magazynu Billboard.

Po dłuższej przerwie spowodowanej sprawami osobistymi Basia wznowiła solową karierę albumem „It`s That Girl Again” 2009.Po dziewięciu latach od wydania płyty „It`s That Girl Again” artystka w maju 2018 zaprezentowała swój kolejny studyjny album „Butterflies”. Nowy krążek zachwycił zarówno wiernych fanów, jak i krytyków. Sama Basia mówi, że jest to najbardziej jazzowa płyta w jej dorobku, a zawarte na niej piosenki opowiadają o miłości „do życia, do muzyki i do ludzi”.

Po niezwykle udanej trasie w listopadzie 2019r.Basia ponownie wystąpi w Polsce już w maju 2020! Na trasie towarzyszyć jej będą: Danny White – instrumenty klawiszowe Giorgio Serci – gitara Andres Lafone – bas Ian Kirkham – saksofon Marc Parnell – perkusja.

 

Niestety z powodu problemów zdrowotnych BASIA nie zagra koncertów zaplanowanych w maju 2022r.

Udało nam się ustalić nowe terminy koncertów w 2023r

Przesyłamy również krótki list od Basi:

"Kochani,

naprawdę brak mi słów aby wyrazić jak bardzo jest mi przykro, że jestem zmuszona odwołać moje majowe koncerty w Polsce.

Te występy były odłożone już dwa razy z powodu pandemii, ale czekałam na nie cierpliwie i cieszyłam się na podobne wzruszenia, które doświadczyłam na ostatniej trasie w moim kraju.

Koncerty w Polsce są dla mnie zawsze najważniejsze!

Niestety, tym razem to ja padłam ofiarą kiepskiego zdrowia.

Mam jednak cichą nadzieję, że moje problemy szybko miną i spotkamy się na koncertach za kilka miesięcy, z tą samą energią, optymizmem i co najważniejsze - silnym głosem!

Pozdrawiam was serdecznie, proszę o wybaczenie i … obiecuję się poprawić :) - Basia Trzetrzelewska"

Występują

Zamów newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco.

kup BILET

Tu znajdziesz pełną listę punktów sprzedaży biletów na nasze koncerty. Więcej

GRATISY - KONKURSY

Cyklicznie losujemy darmowe bilety na nasze koncerty oraz inne upominki: płyty, plakaty, autografy. Więcej

Dołącz do nas